Piękna 50 Anna Popek - recenzja książki.

Niedawno poproszono mnie o recenzję książki. Ofertę tę dostałam od wydawnictwa Zona Zero.
Przyznam się szczerze, że po raz pierwszy zwrócono się do mnie o recenzję książki. 
Trochę to trwało, ale chciałam napisać nie tylko moją opinię i sugestie. Książkę dałam też do przeczytania młodszej dziewczynie 45 lat, ciekawa byłam jej opinii. 10 lat różnicy to dużo, całkiem inaczej patrzy się na pewne sprawy.  Po przedyskutowaniu z koleżanką rozdziałów tej książki, postaram się przedstawić Wam moją recenzję.

Anny Popek chyba nie muszę nikomu przedstawiać, ale dla przypomnienia wspomnę iż jest dziennikarką i prezenterką telewizyjną. W tamtym roku przekroczyła magiczną liczbę, czyli 50. 
Myślę, że w związku z tym, napisała ten poradnik. Bo jest to poradnik. Takich książek w ostatnim czasie pojawiło się bardzo wiele, wszyscy piszą, wydać może każdy, oby byli czytelnicy. Dużo tego typu poradników, szczególnie modowych wpadło mi w ręce, niestety większość nie wniosła do mojej wiedzy kompletnie nic. Nie wszyscy którzy piszą o modzie, wiedzą co piszą. Bardzo dużo tych pozycji pisanych jest wyłącznie komercyjnie. Tylko kilka jest wartościowych i je mam.
A teraz wracając do tej książki.


Dla kogo przeznaczona jest ta książka?

Moim zdaniem dla kobiet, które chcą coś w sobie zmienić, a nie wiedzą jak tego dokonać, jak zacząć i czy zacząć. Nie istotne jest ile mają lat, niektóre z tych zmian można śmiało wprowadzić w życie w wieku 40-45 lat.


Anna Popek porusza wiele wątków kobiety dojrzałej, jak sprawić by być atrakcyjnym, zdrowym, zadbanym, jak spełniać się duchowo i fizycznie.


Duża część książki poświęcona jest zdrowemu stylowi życia, odżywiania, bycia

Książka ma 221 stron, bogato ilustrowanych, okładka jest miękka, niestety papier w środku jest szorstki, offsetowy, lepiej wyglądałaby ta pozycja na papierze kredowym Zdjęcia i ilustracje też lepiej by się prezentowały. Zawiera 9 rozdziałów, trochę poznajemy Annę, jej historię, wspomnienia, przemyślenia, pracę i styl. 
Ja poleciłabym tą pozycję młodszym kobietom, 40+, takim które modą się nie zajmują, a chciałby się coś tam dowiedzieć, takim które chcą wyzgrabnieć, być bardziej atrakcyjne, lub szukają swojej pasji i wewnętrznej harmonii. 
Dla tej książki ja jestem za dorosła,  wszystko o czym tu przeczytałam wiem od dawna. Ale ja sama bardzo wiele zmieniłam w swoim życiu w ciągu ostatnich 5 latach, odkąd założyłam blog. Wywróciłam do góry nogami moje spokojne życie sprzed czasu pisania. Teraz dużo się szkolę, czytam, jeżdżę na pokazy, gale, spotkania, żyję bardzo intensywnie, rozwijam się, pewnie sama też potrafiłabym napisać taki  podręcznik.

Czytelnicy mojego bloga, te osoby które same nie piszą i nie rozwijają się tak intensywnie znajdą w tym poradniku wiele ciekawych i wartościowych porad i zdań. 
Warto je wprowadzać w życie, żyje się tylko raz, a kiedy człowiek uświadomi sobie, że 50 to już na pewno z górki, że liczy się każdy rok, że nie można marzeń odkładać na później, bo później może nie nadejść, nadchodzi czas na zmiany i celebrowanie czasu tu i teraz dla siebie. 
Ja bardzo późno nauczyłam się kochać siebie, zawsze wszyscy byli ważniejsi niż ja. A teraz jestem szczęśliwa, spełniam się, kocham innych, ale i siebie. Nie odkładam życia na potem.
Tak też robi Anna Popek, nie odkłada życia na potem, pokazuje jak czerpać radość z tego gdzie jest i co robi.
Recenzję tę zakończę jej cytatem
..."Jeśli nie możesz być gwiazdą, bądź lampą we własnym domu"...

Komentarze

 1. Bardzo ciekawa recenzja. Może się się skuszę na zakup.
  Pozdrawiam Cie Marzenko ciepło.
  Miałam problem z pisaniem u Ciebie komentarzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może to wynikało ze zmian na stronie, teraz już chyba wszystko jest ok, dziękuję Basiu i pozdrawiam

   Usuń
 2. Mimo wszystko że jestem starsza, skusiłabym się na przeczytanie tej książki. Bardzo lubię tą dziennikarkę, ciekawi mnie co ciekawego napisała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie jest w MPiKu, a może będzie w bibliotece, ja często najpierw pożyczam z biblioteki, a jak mi się książka spodoba to ją kupuję.

   Usuń
 3. Znam tyle wspaniałych kobiet po 50 z energią, której niejedna 20latka mogłaby pozazdrościć, że wiem, że wiek to tylko liczba!!! :) Pozdrawiam Cię ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzisiaj 50 latki wyglądają jak 30 parolatki. Czas działa na naszą korzyść. Nie chodzi tylko o wygląda ale o to co robimy i jak wykorzystujemy swój czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie, nie poświęcamy się całkowicie innym, nie żyjemy cudzym życiem, mamy pasję a to nas nakręca, pozdrawiam

   Usuń
 5. Chętnie przeczytam:)))Pozdrawiam serdecznie:))

  OdpowiedzUsuń
 6. Sporo ciekawych rzeczy jest w tej książce, tak myślę ☺ Annę Popek lubię, fajna kobitka ☺

  OdpowiedzUsuń
 7. całkiem sporo, i warto przeczytać

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

@marzena_walczak_stylist

Copyright © Babooshka Style